Recetat e fundit

Paçe plëndësi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Per te dyja llojet e paceve, si fillim pastrojme shume mire plendesin duke e lare disa here me uje te ftohte derisa te largohen te gjitha papastertite dhe e pervlojme ne uje te valuar per […]

View Recipe

 
Limonatë

Limonatë

Koha e gatimit: 10 minuta + 40 minuta koha e ftohjes në frigorifer

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Me shtimin e diteve te nxehta, cfare mund te egzistoje me freskuese se nje limonate me limona? Cdokush e ka pregatitur te pakten nje here ne jeten e tij: shtrydhim disa limona, i shtojme uje […]

View Recipe

 
Biskota me mjaltë dhe arra (melomakarona)

Biskota me mjaltë dhe arra (melomakarona)

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Melomakaronat jane biskota tradicionale greke me arra dhe mjalte te cilat pregatiten vecanerisht me rastin e festes se Krishtlindjes. Nese deshironi te realizoni nje dreke apo darke me receta tradicionale te ketij vendi, sigurisht qe […]

View Recipe

 
Sallatë me portokall dhe ullinj

Sallatë me portokall dhe ullinj

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kombinimi midis portokallit, ullinjve dhe qepes mund te duket paksa i cuditshem ne fillim, por nese e keni provuar njehere ju siguroj qe do ta gatuani gjithmone kete sallate. Eshte nje recete elementare, prandaj i […]

View Recipe

 
Supë me karrota dhe xhinxher

Supë me karrota dhe xhinxher

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Edhe pse vera nuk eshte stina me e pershtatshme per te pregatitur supa, kur vijne dite paksa te fresketa duhet dicka e ngrohte per te te zgjuar shqisat e te nuhaturit dhe te shijuarit. Supa […]

View Recipe