Recetat e fundit

Sallatë makaronash mesdhetare

Sallatë makaronash mesdhetare

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 15 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Ne keto dite te nxehta vere, deshira per te ndenjur prane sobes e per te gatuar nje pjate te shijshme reduktohet se tepermi. Per kete arsye, ne po iu propozojme nje recete tipike verore e […]

View Recipe

 
Reçel qershie

Reçel qershie

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Reçeli i qershive eshte nje recete klasike dhe e domosdoshme per t’u pregatitur ne kete periudhe, duke qene se qershite jane ne kulmin e tyre. Ashtu si shumica e recelrave, nuk eshte i veshtire per […]

View Recipe

 
Tortijas të mbushura me perime

Tortijas të mbushura me perime

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Tortijas jane nje pjate tipike e kuzhines meksikane te cilat e kane marre emrin nga fjala spanjolle “torta”, qe supozon se kane formen e rrumbullaket te nje torte. Brumi i tyre mund te pregatitet me […]

View Recipe

 
Burani me spinaq (Spanakorizo)

Burani me spinaq (Spanakorizo)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Burania me spinaq eshte nje pjate tradicionale e kuzhines vegjetariane greke e cila konsumohet vecanerisht ne stinen e veres. Mund te pregatitet me mish (psh mish pule) apo pa mish, qe eshte pikerisht receta qe […]

View Recipe

 
Pana kota me vanilje

Pana kota me vanilje

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + 5 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Pana kota eshte nje nga embelsirat me luge me te njohura dhe me te vleresuara kohet e fundit edhe ne vendin tone. Thjeshtesia e perberesve dhe lehtesia me te cilen ajo pregatitet, e bejne te […]

View Recipe