Recetat e fundit

Pesto Gjenovez

Pesto Gjenovez

Sherbehet per: 4-6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Pesto gjenovez, eshte nje recete tipike e zones se Liguries mjaft e perdorur ne te gjithe Italine dhe me perhapje te gjere edhe ne vendin tone. Nuk eshte e veshtire ne pregatitje, vetem kerkon shume […]

View Recipe

 

Fasule pllaqi me mish qengji

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Fasulet pllaqi me mish qengji, jane nje recete tipike Korcare te cilat dallohen per shijen e tyre mjaft te vecante. Ziejme fasulet ne uje te kripur ne tenxhere me presion per gjysmen e kohes qe […]

View Recipe

 
Lulelakër me pulë (Mancarica de conopida cu pui)

Lulelakër me pulë (Mancarica de conopida cu pui)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pula me lulelaker eshte nje pjate tipike e kuzhines Rumune e cila njihet vecanerisht per shijet e saj te lidhura me fshatin duke qene se eshte influencuar shume nga kuzhina ruse, turke dhe austrohungareze. Per […]

View Recipe

 
Lepur alla franceze

Lepur alla franceze

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 1 orë + 2 orë për marinimin

Veshtiresia: e thjeshtë

Lepuri eshte nje nga kafshet me mish me te shijshem dhe me te lehte, prandaj mund te gatuhet ne shume menyra. Me poshte po iu propozojme menyren “franceze” te gatimit te tij, e cila sigurisht […]

View Recipe

 
Biskota amareta

Biskota amareta

Author:

Posted: 26 Prill, 2011

Pregatitja e amaretave ne kushtet e shtepise nuk eshte e veshtire; me pak vemendje dhe kujdes mund te realizojme keto embelsira te vogla teper te shijshme me te cilat do te shoqerojme kafen, cajin apo […]

Read More