Pesto me domate të thara dhe bajame

Pesto me domate te thata dhe bajameNje variant teper i veçante i Pestos Gjenovez, asaj me borzilok, djath te grire Parmixhano, stika pishe dhe vaj ulliri ekstra te virgjer. Provojeni te shoqeruar me Makarona  ose per te lyer buken e thekur.

Perberesit

  • 100gr domate te thara nen vaj
  • 50gr bajame te pjekura ose natyrale
  • 50gr djath Parmixhano (ose Grana) te grire
  • 50gr borzilok
  • 100ml vaj ulliri ekstra te virgjer
  • 2 thelpinje hudhra
  • 1 luge uthull balsamike
  • kripe

Vendosim ne nje mikser elektrik bajamet, borzilokun, uthullen balsamike, hudhrat dhe pak kripe dhe i grijme per disa sekonda. Shtojme edhe domatet e thata dhe djathin e grire dhe i grijme per afersisht 15 sekonda. Shtojme pak nga pak vajin e ullirit duke vazhduar perzierjen derisa salca te rezultoje homogjene.

Peston mund ta ruajme ne frigorifer per 1 muaj te vendosur ne nje kavanoz hermetik mbulur siper me vaj ulliri.

Foto nga: http://dishingupthedirt.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email nuk bëhet publike.