Brumi bazë

Brumi me vezë (për makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)

Brumi me vezë (për makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: mesatare

Te besh makaronat e fresketa ne shtepi eshte nje luks te cilin jo shume amvisa e kane, me shume per shkak te kohes, sepse receta per ta realizuar eshte elementare. Sekretet kryesore per te arritur […]

Lexo me shume

 
Njoki me patate

Njoki me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta + 20 minuta koha e pushimit të njokit

Veshtiresia: e thjeshtë

Njokit, jane nje nga recetat baze me antike ne bote dhe te kombinueshme me cdo lloj salce. Me te perhapurat jane ato me patate, te cilat i pelqejne shume edhe femijet. Lajme mire patatet, i […]

Lexo me shume

 
Pandispanjë me kakao

Pandispanjë me kakao

Koha e gatimit: rreth 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pandispanja me kakao eshte nje tjeter recete baze per te pregatitur torta  me krem te te gjitha llojeve. Varianti qe po ju paraqesim me poshte, ndryshon pak nga ai tradicionali duke perfshire edhe gjalpin e […]

Lexo me shume

 
Pandispanjë klasike

Pandispanjë klasike

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta e pandispanjes e ka origjinen e saj qe ne vitet 1700 kur kuzhinieri gjenovez Giobatta Cabona, i ftuar ne Spanje nga markeza dhe ambasadori Domenico Pallavicino, gatoi per nder te Spanjes kete buke te […]

Lexo me shume

 
Brumi bazë i bukës

Brumi bazë i bukës

Autori:

Postuar: 21 Mars, 2011

Per greket, buka ishte “ushqimi i Perendive” dhe faktikisht ne traditen tone shqiptare nuk mungon ne asnje tavoline. Nese ndonjehere keni menduar ta realizoni vet ne shtepi, eshte me e thjeshte seç e keni imagjinuar; […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.