Recetat Bazë

Krem pastiçerie klasik

Krem pastiçerie klasik

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kremi i pastiçerise eshte nje nga kremerat me te perdorur per emblesira te tilla si myfle, pastashu, binjè etj. Duke qene se nuk e ruan formen e tij, eshte mire te bashkohet me nje krem […]

View Recipe

 
Salcë e freskët me domate dhe borzilok

Salcë e freskët me domate dhe borzilok

Salcae fresket me domate dhe borzilok eshte nje nga salcat me te njohura te kuzhines mesdhetare e cila sherben per te shoqeruar lloje te ndryshme makaronash, por mund te perdoret edhe ne shume gatime te […]

View Recipe

 
Krem marengë

Krem marengë

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kremi marenge i pregatitur sipas recetes me poshte, eshte nje nga kremrat marenge me te qendrueshem. Te bardhat e vezeve “gatuhen” ne momentin qe i hidhet shurupi i nxehte i perbere nga uji dhe sheqeri, […]

View Recipe

 
Salcë xaxiqe

Salcë xaxiqe

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Eshte e pamundur te shkosh ne Greqi dhe te mos shijosh kete salce fantastike e cila pervecse eshte nje antipaste tipike e ketij vendi, sherben edhe si shoqeruese e Sufllaqes greke. Por ajo mund te shoqeroje […]

View Recipe

 
Salcë Beshamel

Salcë Beshamel

Koha e gatimit: 10-15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Salca Beshamel, ose nqs duam ta therrasim ne emrin autentik “la sauce à la Bèchameil” eshte pa diskutim salca me e perdorur ne France, vendi i saj i origjines. Krijuesi ka qene markezi i Nointel, […]

View Recipe