Recetat Bazë

Brumi me vezë (për makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)

Brumi me vezë (për makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: mesatare

Te besh makaronat e fresketa ne shtepi eshte nje luks te cilin jo shume amvisa e kane, me shume per shkak te kohes, sepse receta per ta realizuar eshte elementare. Sekretet kryesore per te arritur […]

View Recipe

 
Gliko arre

Gliko arre

Koha e gatimit: 1 orë 40 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Glikoja e arres eshte nje recete tradicionale Shqiptare, e pregatitur kryesisht ne zonen e Permetit. Arrat e njoma jeshile mblidhen ne Qershor, sa me shpejt aq me mire. Madhesia e tyre duhet te jete pak […]

View Recipe

 
Salcë me patëllxhan dhe arra

Salcë me patëllxhan dhe arra

Koha e gatimit: 40 min

Veshtiresia: *

p style=”text-align: left;”>Salca me patellxhane dhe arra mund te perdoret shume mire per te lyer buken e thekur, apo per makarona duke i shtuar pak uje nga zierja e tyre. Parangrohim furren ne 180°C. Lajme shume […]

View Recipe

 
Gliko shalqiri

Gliko shalqiri

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të lëkurave të shalqirit në ujë me gëlqere

Veshtiresia: e thjeshtë

Glikoja e shalqirit eshte nje embelsire qe serviret ne vendin tone per qerasje, apo edhe thjesht per tu konsumuar kur ke nevoje per dicka te embel. Tradicionalisht lekurat e shalqirit futen ne uje me gelqere […]

View Recipe

 
Salca për gatime në zgarë (pjesa 2)

Salca për gatime në zgarë (pjesa 2)

Veshtiresia: e thjeshtë

Cila dreke mund te jete me ideale sesa te marresh zgaren, mishin, perimet dhe ti pjekesh diku mes pishave afer detit? Me afrimin e veres, kjo eshte menyra me e mire per tu mbledhur me […]

View Recipe