Reçel dhe Marmalatë

Gliko ftoi

Gliko ftoi

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

A e dini qe glikot e para jane bere me ftonj? Kjo per shkak te permbajtjes se larte te pektines ne kete frut, e cila lejon lengun te trashet. Vendosim ne nje tenxhere ujin me […]

Lexo me shume

 
Gliko arre

Gliko arre

Koha e gatimit: 1 orë 40 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Glikoja e arres eshte nje recete tradicionale Shqiptare, e pregatitur kryesisht ne zonen e Permetit. Arrat e njoma jeshile mblidhen ne Qershor, sa me shpejt aq me mire. Madhesia e tyre duhet te jete pak […]

Lexo me shume

 
Gliko shalqiri

Gliko shalqiri

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të lëkurave të shalqirit në ujë me gëlqere

Veshtiresia: e thjeshtë

Glikoja e shalqirit eshte nje embelsire qe serviret ne vendin tone per qerasje, apo edhe thjesht per tu konsumuar kur ke nevoje per dicka te embel. Tradicionalisht lekurat e shalqirit futen ne uje me gelqere […]

Lexo me shume

 
Reçel kumbulle me kanellë

Reçel kumbulle me kanellë

Koha e gatimit: 1-1.5 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Muaji Shtator, eshte periudha me e mire per te pregatitur recelin e kumbullave te cilin mund ta konsumojme me pas ne ditet e ftohta te dimrit qe na presin. Pervecse kumbullat jane me te lira, […]

Lexo me shume

 
Reçel qershie

Reçel qershie

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Reçeli i qershive eshte nje recete klasike dhe e domosdoshme per t’u pregatitur ne kete periudhe, duke qene se qershite jane ne kulmin e tyre. Ashtu si shumica e recelrave, nuk eshte i veshtire per […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.