Reçel dhe Marmalatë

Marmalatë me portokaj

Marmalatë me portokaj

Author:

Posted: 28 Janar, 2011

Po iu prezantojme nje recete te thjeshte per te pregatitur nje marmalate te shkelqyer portokajsh. Akoma me mire nese keto te fundit jane te keputur nga kopshti juaj, pra super te fresketa. Mund ta perdorni […]

Read More

 
Marmalatë mandarine

Marmalatë mandarine

Author:

Posted: 6 Dhjetor, 2010

Mandarina eshte nje nga agrumet me te dashura nga te gjithe ne stinen e dimrit; te shuan etje, te jep energji dhe ngjyra e saj te kujton ditet e largeta te veres. Ato me te […]

Read More

 
Marmalatë qitro

Marmalatë qitro

Author:

Posted: 2 Nëntor, 2010

Marmalata e qitros karakterizohet nga shija e saj paksa e hidhur, por teper e shijshme dhe aromatike. Ky frut i cili ben pjese ne familjen e agrumeve, perdoret kryesisht ne pregatitjen e embelsirave duke qene […]

Read More

 
Reçel ftoi

Reçel ftoi

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: mesatare

Reçeli i ftoit eshte nje konserve me shije paksa te tharte, por me nje arome shume te kendeshme e cila te kujton trendafilin. Ftoi eshte nje frut i cili rritet veçanerisht ne vendet mesdhetare dhe mund […]

View Recipe

 
Reçel pjeshke

Reçel pjeshke

Author:

Posted: 23 Shtator, 2010

Receli i pjeshkes eshte nje nga recetat me te njohura te konservave dhe si i tille mund te shijohet ne cdo stine. Pregatitja e tij eshte fare e thjeshte, per kete arsye mund te mbushni […]

Read More