Salca

Salcë me patëllxhan dhe arra

Salcë me patëllxhan dhe arra

Koha e gatimit: 40 min

Veshtiresia: *

p style=”text-align: left;”>Salca me patellxhane dhe arra mund te perdoret shume mire per te lyer buken e thekur, apo per makarona duke i shtuar pak uje nga zierja e tyre. Parangrohim furren ne 180°C. Lajme shume […]

View Recipe

 
Salca për gatime në zgarë (pjesa 2)

Salca për gatime në zgarë (pjesa 2)

Veshtiresia: e thjeshtë

Cila dreke mund te jete me ideale sesa te marresh zgaren, mishin, perimet dhe ti pjekesh diku mes pishave afer detit? Me afrimin e veres, kjo eshte menyra me e mire per tu mbledhur me […]

View Recipe

 
Salca për gatime në zgarë (pjesa 1)

Salca për gatime në zgarë (pjesa 1)

Veshtiresia: të thjeshta

Cila dreke mund te jete me ideale sesa te marresh zgaren, mishin, perimet dhe ti pjekesh diku mes pishave afer detit? Me afrimin e veres, kjo eshte menyra me e mire per tu mbledhur me […]

View Recipe

 
Salcë me fasule të kuqe

Salcë me fasule të kuqe

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Salca me fasule te kuqe, eshte nje salce tipike e Kuzhines meksikane e cila shoqeron fare mire Patatinat tortilla, por edhe Krahet ose kofshat e pules te skuqura. Shplajme shume mire fasulet e kuqe nen […]

View Recipe

 
Humus me qiqra

Humus me qiqra

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Humusi me qiqra eshte nje krem teper i shijshem i kuzhines Arabe e cila sherbehet si antipaste duke u shoqeruar me buken tipike Arabe, apo edhe me perime te gjalla. Vendosim qiqrat ne uje te […]

View Recipe