Fruta deti

Karpaço oktapodi me karkaleca

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 90 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pregatitjen e kesaj pjate eshte mire ta fillojme mengjesin e nje dite perpara pasi oktapodi duhet te ftohet plotesisht brenda ujit qe ka ziere. Me pas duhet te pushoje 1 nate brenda ne frigorifer. Lajme […]

View Recipe

 
Karkaleca të freskët apo të ngrirë?

Karkaleca të freskët apo të ngrirë?

Author:

Posted: 7 Nëntor, 2014

Prodhimet e detit kane nje shije fantastike kur jane te fresketa. Por a jane realisht produktet qe shohim ne ekspozitorin e peshkut “te fresketa”?Sa here edhe ju ashtu si une ja keni bere vetes kete […]

Read More

 
Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate fantastike dhe shume e thjesht per tu pregatitur per te gjithe adhuruesit e salmonit! Kaverdisim qepen e grire shume holle (ose te kaluar ne mikser) ne vaj ulliri ne zjarr mesatar per 2-3 […]

View Recipe

 
Rizoto me shampanjë dhe skampi

Rizoto me shampanjë dhe skampi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Rizoto me shampanje dhe skampi eshte nje pjate e pare teper e rafinuar e cila rekomandohet te pregatitet vetem ne okazione te veçanta si per shembull Festat e fundvitit apo Shen Valentini. Per te reduktuar […]

View Recipe

 
Kallamarë të skuqur

Kallamarë të skuqur

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kallamaret e skuqur jane nje recete e shijshme dhe e parezistueshme, te cilat mund te serviren edhe si pjate e vetme (shoqeruar me sallate te stines) apo si shoqeruese e nje dreke me baze peshku. […]

View Recipe