Fruta deti

Paella Valenciane

Paella Valenciane

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Origjina e Paellas, daton qe nga popujt e lashte te fshatrave te Valencias ne Spanje. Kur vinte ora e drekes, fshataret sillnin cdo gje qe kishin ne shtepi: oriz, mish, perime te ndryshme, dhe kur […]

View Recipe

 
Fruta deti të skuqura

Fruta deti të skuqura

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte teper e thjeshte, elementare, dhe mund te pregatitet nga gjithekush. Gjeja me e rendesishme eshte qe frutat e detit te jene te fresketa! Gjithashtu ju mund te […]

View Recipe

 
Oktapod të vegjël në salcë

Oktapod të vegjël në salcë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Frutat e detit jane ideale per tu konsumuar ne stinen e nxehte te veres, shoqeruar me nje garniture te lehte dhe pak sallate te fresket. Provoni receten qe ne po ju sugjerojme me poshte edhe […]

View Recipe

 
Midhje me vere te bardhe

Midhje me vere te bardhe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte per te gatuar midhjet, eshte nje nga me te thjeshtat qe egziston me kete lloj molusku. I pershtatet ne perfeksion stines se veres, per te hapur nje menu […]

View Recipe

 
Karkaleca me susam

Karkaleca me susam

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kjo eshte nje antipaste teper e shpejt dhe me vlera te larta ushqimore, e cila preferohet te pregatitet ne diten e Shen Valentinit per shkak te vetive afrodiziake qe ka. Pastrojme fillimisht karkalecat duke lene […]

View Recipe