Fruta deti

Rizoto me fruta deti

Rizoto me fruta deti

Author:

Posted: 26 Shtator, 2010

Rizoto me fruta deti eshte nje pjate tipike italiane, e perhapur gjeresisht edhe ne restorantet e vendit tone.  Mund te shijohet si ne stinen e veres ashtu dhe ne ate te dimrit, sidomos ne raste […]

Read More

 

Tavë balte me sepie (ose kallamarë)

Author:

Posted: 24 Shtator, 2010

Tavat e baltes me sepie dhe kallamare jane shume te kerkuara sidomos ne vendin tone ne restorantet e peshkut. Eshte kthyer tashme ne nje tradite, sepse kane nje shije vertete te vecante dhe i pershtaten […]

Read More

 
Sepie të mbushura me djath të fortë dele (pecorino)

Sepie të mbushura me djath të fortë dele (pecorino)

Author:

Posted: 13 Shtator, 2010

Sot do te pregatisim sepiet e mbushura me djath te forte dele, apo sic quhet italisht pecorino. Kjo eshte nje menyre alternative per te shijuar kete peshk te shijshem, receta te tjera te te cilit […]

Read More

 
Oriz i gjelbër me salcë karkalecash

Oriz i gjelbër me salcë karkalecash

Author:

Posted: 29 Qershor, 2010

Nje recete tipike festive. Per nje nga ato festat ku doni te beni super figure perpara miqve apo familjareve tuaj, por edhe te servirni nje pjate shume te shijshme. Mjafton pak impenjim, kjo duhet thene… […]

Read More

 

Supë me karkaleca

Author:

Posted: 19 Prill, 2010

Sot duam t’iu rekomandojme nje supe me karkaleca, nje recete mjaft e thjeshte dhe nje sukses i garantuar. Shija eshte shume delikate, por edhe shume e pasur ne te njejten kohe. Perberesit per 2 persona […]

Read More