Kërpudha

Pulehinë me kërpudha

Pulehinë me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pulehina eshte nje lloj shpendi ne te njejten familje me pulen, vetem se ne ndryshim nga kjo e fundit eshte me permasa pak me te medhaja, e zeze dhe me pika te bardha. Ka nje […]

View Recipe

 
Fole patatesh me kërpudha

Fole patatesh me kërpudha

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Receta me poshte: Ne nje tigan te thelle kaverdisim ne vaj ulliri hudhrat, shtojme kerpudhat, i vendosim kapakun dhe ulim zjarrin duke i lene kerpudhat te gatuhen per rreth 40 minuta. Shtojme uje here pas […]

View Recipe

 
Krepa me kërpudha, proshutë dhe djath

Krepa me kërpudha, proshutë dhe djath

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Te holle, te shijshem, te ngrohte, mbushur me proshute, kerpudha dhe djath… kjo eshte receta qe ju sugjerojme si per dreke, darke apo zemer! Pregatisim brumin baze te krepave sipas recetes qe e gjejme ketu, […]

View Recipe

 
Makarona tortelini me pana dhe kërpudha

Makarona tortelini me pana dhe kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 10 minuta koha e zbutjes së kërpudhave

Veshtiresia: e thjeshtë

Tortelinit jane makarona me veze te mbushura me mish te grire, kerpudha, spinaq etj, te cilat e kane origjinen e larget nga qyteti i Modenas dhe Bolonjes. Me poshte po ju paraqesim variantin me pana […]

View Recipe

 
Qofte të mbushura me kërpudha

Qofte të mbushura me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Qoftet e mbushura me kerpudha Champignon, jane nje pjate e dyte teper e shijshme dhe e veçante, te cilat mund ti pregatisni fare mire ne fundjave kur keni pak me shume kohe ne dispozicion. Pastrojme […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.