Makarona

Ravioli të mbushur me kungull

Ravioli të mbushur me kungull

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Nese doni te befasoni miqte tuaj, pregatisni keto makarona te mbushur me kungull, sherbyer ne nje “salce” me gjalp, sherebel dhe leng limoni. Nje pjate qe i pershtatet shume mire sezonit te vjeshtes, atehere kur […]

View Recipe

 
Brumi me vezë (për makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)

Brumi me vezë (për makarona, lazanja, ravioli, tortelini etj)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: mesatare

Te besh makaronat e fresketa ne shtepi eshte nje luks te cilin jo shume amvisa e kane, me shume per shkak te kohes, sepse receta per ta realizuar eshte elementare. Sekretet kryesore per te arritur […]

View Recipe

 
Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Makarona me salmon dhe karkaleca të vegjël

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje pjate fantastike dhe shume e thjesht per tu pregatitur per te gjithe adhuruesit e salmonit! Kaverdisim qepen e grire shume holle (ose te kaluar ne mikser) ne vaj ulliri ne zjarr mesatar per 2-3 […]

View Recipe

 
Makarona me mish të grirë (kimë)

Makarona me mish të grirë (kimë)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje recete e shijshme dhe mjaft e thjeshte e cila mund te pregatitet edhe nga ata qe nuk jane specialist ne kuzhine. Per ti dhene nje tjeter shije akoma me te veçante, pasi keni perziere […]

View Recipe

 
Makarona me karkaleca dhe ullinj

Makarona me karkaleca dhe ullinj

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Makaronat me karkaleca dhe ullinj, jane nje pjate e pare teper verore dhe qe pregatiten ne pak minuta.Ne nje ene te vogel, ziejme per 2-3 minuta karkalecat e vegjel te qeruar. Grijme shume holle qepen […]

View Recipe