Makarona

Makarona spageti me domate të ftohta

Makarona spageti me domate të ftohta

Author:

Posted: 7 Korrik, 2010

Nje tjeter pjate verore: spagetit me domate te ftohta, qe mund te pregatitet shume mire ne pak minuta per te gjithe ata qe nuk duan te shpenzojne kohe prane sobes ne keto dite pervluese. Perberesit […]

Read More

 

Jufka dibre me pulë

Author:

Posted: 1 Korrik, 2010

Kjo recete ben pjese tek ato receta tradicionale shqiptare te cilat ndonjehere mbesin ne harrese. Te perdorura shume ne Diber, jufkat jane makarona artizanale te pregatitura vetem me miell, veze dhe qumesht. Receta e meposhtme […]

Read More

 
Spageti karbonara

Spageti karbonara

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje tjeter recete italiane, Spaghetti alla Carbonara, nje pjate Romane e cila dallohet per thjeshtesin e perberesve te saj dhe shijen mjaft te veçante. Lloji i makaronava qe preferohen me shume jane spageti, por mund […]

View Recipe

 
Makarona spageti me limon në shportë alumini

Makarona spageti me limon në shportë alumini

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Duke shfletuar nje liber kuzhine kryesisht me receta italiane, me ra ne sy nje e tille ku perberesi kryesor ishte limoni. Dhe si gjithmone eksperimentet nuk mungojne, sidomos nqs behet fjale per nje pjate te […]

View Recipe

 
Makarona kaneloni me mish të grirë

Makarona kaneloni me mish të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo pjate e pare eshte padyshim teper e shijshme dhe shume kalorike. Per kete arsye nuk gjen vend te perhershem ne tavolinen time, por nuk te le asnjehere ne balte kur behet fjale per nje […]

View Recipe