Mish i grirë

Makarona me qofte të vogla

Makarona me qofte të vogla

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nuk besoj se ka ndonje qe nuk e ka pare filmin vizatimor Lili dhe Vagabondi, skenen kur te dy hane makarona me qofte te vogla nga e njejta pjate dhe aty dashurohen! Pikerisht nga kjo […]

View Recipe

 
Takos të shpejtë

Takos të shpejtë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese ju pelqen kuzhina meksikane apo ajo tex-mex, mos e lini pa provuar kete recete te shijshme dhe shume te thjesht per tu pregatitur. Tako (taco) eshte nje pjate tipike meksikane e perbere nga nje […]

View Recipe

 
Pasha qofte

Pasha qofte

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Recete autentike Ballkanase! Ziejme orizin ne nje tenxhere me 3 gota uje per rreth 10 minuta, e kullojme mire dhe e vendosim ne nje tas. Shtojme qepen, mishin e grire, te bardhen e vezes, kripe, […]

View Recipe

 
Qofte të skuqura

Qofte të skuqura

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Qoftet e skuqura jane nje recete tipike Shqiptare, te sjella fillimisht nga Turqit, por adoptuar nga kuzhina jone me disa ndryshime te vogla. Regjim buken ne uje te ftohte per 1 minute, me pas e […]

View Recipe

 
Makarona me mish të grirë (kimë)

Makarona me mish të grirë (kimë)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje recete e shijshme dhe mjaft e thjeshte e cila mund te pregatitet edhe nga ata qe nuk jane specialist ne kuzhine. Per ti dhene nje tjeter shije akoma me te veçante, pasi keni perziere […]

View Recipe