Mish i grirë

Qofte të mbushura me kërpudha

Qofte të mbushura me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Qoftet e mbushura me kerpudha Champignon, jane nje pjate e dyte teper e shijshme dhe e veçante, te cilat mund ti pregatisni fare mire ne fundjave kur keni pak me shume kohe ne dispozicion. Pastrojme […]

View Recipe

 
Japrak me gjethe lakre Savoi

Japrak me gjethe lakre Savoi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 1 orë

Veshtiresia: mesatare

Nje alternative e shkelqyer e japrakeve tradicional me gjethe rrushi, por kesaj rradhe duke perdorur gjethet e lakres Savoi. Ziejme si fillim gjethet e lakres savoi per rreth 3 minuta ne uje te valuar me […]

View Recipe

 
Qofte e madhe me djathë

Qofte e madhe me djathë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 5 minuta

Veshtiresia: mesatare

Nje alternative e qoftes se mbushur sipas deshires, eshte qoftja e madhe me djath ne siperfaqe dhe e shuar me brendi (konjak) ne furre. Provoni ta shoqeroni me patate te furres ose me nje sallate […]

View Recipe

 
Hamburger të mbushur me krem djathi dhe mustardë

Hamburger të mbushur me krem djathi dhe mustardë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Provoni ta gatuani kete recete si zevendesuese e qofteve tradicionale ose hamburgerave te gatshem. Mund ta mbushni me çfare te deshironi, mjafton vetem pak fantazi! Ne nje ene te vogel, bashkojme djathin kremoz me mustarden […]

View Recipe

 
Qofte të gatuara në birrë

Qofte të gatuara në birrë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo recete, eshte e gatuar ne nje stil teresisht te kuzhines austriake, por ne te njejten kohe eshte ndikuar edhe nga zakonet e gastronomise turke. Provoni ta shoqeroni me nje nga sallatat e shumta qe […]

View Recipe