Mish i grirë

Qofte të vogla në salcë specash

Qofte të vogla në salcë specash

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese jeni merzitur nga menyra klasike e gatimit te qofteve me mish te grire, receta e meposhtme eshte tamam per ju! Provoni te ndiqni pike per pike receten, duke perdorur 3 ngjyrat te ndryshme specash; […]

View Recipe

 
Patëllxhan të mbushur me oriz dhe mish të grirë (Papoutsakia)

Patëllxhan të mbushur me oriz dhe mish të grirë (Papoutsakia)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje pjate tipike mesdhetar, dhe nje menyre teper e shijshme per te gatuar patellxhanet. Provoni te mbushni ne te njejten menyre edhe kungulleshkat, rezultati do te jete […]

View Recipe

 
Qofte e madhe me mish të grirë (e mbushur sipas dëshirës)

Qofte e madhe me mish të grirë (e mbushur sipas dëshirës)

Sherbehet per: 5-6 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje alternative shume e shijshme e qofteve tradicionale dhe mbi te gjitha preferohet te gatuhet kur miqte shfaqen papritur ne dere, pa lajmeruar! Koha e pregatitjes dhe […]

View Recipe

 
Fasule në salcë pikante me mish të grirë

Fasule në salcë pikante me mish të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese do te pyesnim shqiptaret se cila eshte pjata e tyre e preferuar ne dimer, shumica me siguri do te thoshte: fasulet. Per kete arsye, ne po ju japim nje ide te re per menyren […]

View Recipe

 

Tavë me presh

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate tradicionale shqiptare mund te pregatitet me mish te grire vici ose qengji. Eshte me te vertete shume e thjeshte, e shijshme dhe ideale per tu pregatitur ne ditet e ftohta te dimrit. Parangrohim […]

View Recipe