Mish i kuq

Gjellë me mish dhe lakër të bardhë

Gjellë me mish dhe lakër të bardhë

Author:

Posted: 9 Nëntor, 2017

Gjella me laker te bardhe gatuhet ne shtepine tone sapo afrojne ditet e ftohta. Edhe pse varianti tradicional eshte me mish derri, ne preferojme ate me mish viçi duke qene se eshte edhe me i […]

Read More

 
Gjellë me presh

Gjellë me presh

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Preshi eshte gatuar tradicionalisht nga gjyshet tona, mbase per koston e tij te ulet ku me pak shpenzime mund te ushqeje te gjithe familjen. Me poshte po ju sjell variantin me mish viçi, por per […]

View Recipe

 
Gjellë me bizele, patate dhe karrota

Gjellë me bizele, patate dhe karrota

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Per nga shija kjo gjelle te kujton pranveren… bizelet e sapodala, te vogla, te cilat shoqerohen mrekullisht me patatet dhe karrotat dhe aromatizohen me koper te fresket. Kur eshte sezoni i tyre, une ble 5 […]

View Recipe

 
Mish qengji frikasè

Mish qengji frikasè

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 ore e 30 minuta + koha e marinimit

Veshtiresia: e thjeshte

Menyra e gatimit frikasè (nga frengjishtja fricassée) ka te beje me gatimin e copave te mishit (pule, qengj, derr etj) derisa te rezultojne me pak leng dhe te formojne nje salce e cila me pas […]

View Recipe

 
Mish viçi me tre salca

Mish viçi me tre salca

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë + kohën e ftohjes

Veshtiresia: e thjeshtë

Provoni ta servirni receten e meposhtme ne nje darke festive duke e shoqeruar me nje sallate te thjesht jeshile dhe domate. Vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje te ftohte, 1 luge te […]

View Recipe

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.