Mish i kuq

Gjel deti i mbushur dhe i pjekur (me garniturë dhe salcë)

Gjel deti i mbushur dhe i pjekur (me garniturë dhe salcë)

Sherbehet per: 10-12 persona

Koha e gatimit: 4 orë

Veshtiresia: e vështirë

Receta qe po ju paraqesim me poshte (ose me mire recetat), perben nje alternative shume te shijshme te Persheshit me gjel deti te pregatitur per Vitin e Ri. Kjo recete tradicionalisht gatuhet per festen e […]

View Recipe

 
Eskallop viçi me kërpudha

Eskallop viçi me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Eskallopet jane feta te holla mishi, te kaluara ne miell dhe me pas te skuqura ne pak gjalp dhe vaj ulliri derisa te marrin ngjyren tipike te arte ne siperfaqe. Ne kete recete, ato shoqerohen […]

View Recipe

 
Eskallop viçi me limon

Eskallop viçi me limon

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Eskallopi me limon, eshte nje pjate e dyte e thjeshte ne pregatitje dhe e perkryer per stinen e veres, per shkak te freskise qe i jep limoni. Megjithese kerkon pak kohe per tu realizuar, duhet […]

View Recipe

 
Supë Borsh ruse

Supë Borsh ruse

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 1.5 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa Borsh, eshte nje pjate tradicionale e kuzhines ruse (faktikisht e te gjitha vendeve ish-Sovjetike) e cila dallohet per ngjyren e kuqe qe merr fale panxharit te kuq, domates dhe salces se domateve. Pregatitja e […]

View Recipe

 

Fasule pllaqi me mish qengji

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Fasulet pllaqi me mish qengji, jane nje recete tipike Korcare te cilat dallohen per shijen e tyre mjaft te vecante. Ziejme fasulet ne uje te kripur ne tenxhere me presion per gjysmen e kohes qe […]

View Recipe