Mish i kuq

Lepur alla franceze

Lepur alla franceze

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 1 orë + 2 orë për marinimin

Veshtiresia: e thjeshtë

Lepuri eshte nje nga kafshet me mish me te shijshem dhe me te lehte, prandaj mund te gatuhet ne shume menyra. Me poshte po iu propozojme menyren “franceze” te gatimit te tij, e cila sigurisht […]

View Recipe

 
Kofshë qengji me patate në furrë

Kofshë qengji me patate në furrë

Author:

Posted: 13 Prill, 2011

Ne dreken e Pashkeve nuk duhet te mungoje absolutisht mishi i qengjit, te cilin ne kete periudhe mund ta gjeni me lehtesisht dhe shume me te fresket. Receta qe po iu propozojme sot eshte klasike, […]

Read More

 
Fileto viçi me piper jeshil

Fileto viçi me piper jeshil

Author:

Posted: 11 Mars, 2011

Fileto me piper jeshil eshte nje pjate e dyte shume e njohur dhe e perhapur edhe ne restorantet e vendit tone. E thjeshte dhe e shpejt per tu pregatitur, ne me pak se 1 ore […]

Read More

 
Lepur me limë

Lepur me limë

Author:

Posted: 8 Shkurt, 2011

Lepuri me lime eshte nje recete teper e rafinuar dhe origjinale e cila duke u pregatitur vetem me kofshet e lepurit, i pershtatet cdo dreke apo darke festive. Mund ta servirni gjithashtu edhe per festen […]

Read More

 
Supë Gulash (Gulyás)

Supë Gulash (Gulyás)

Author:

Posted: 11 Janar, 2011

Ne kuzhinen Hungareze, Gulash eshte nje lloj supe e cila permban shume mish, ka leng te trashe dhe mund te haet me luge. Nuk eshte e veshtire ne pregatitje, i vetmi problem eshte se nevojitet […]

Read More