Oriz

Rizoto me presh

Rizoto me presh

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta + 10 minuta koha e pushimit të rizotos

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta e meposhtme eshte teper e thjeshte ne pregatitje dhe pa shume shpenzime, sidomos ne kete periudhe kur cmimi i preshit eshte vertete i ulet. Per me teper ka nje shije teper delikate dhe mund […]

View Recipe

 
Copëza mish viçi me erëza

Copëza mish viçi me erëza

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje pjate e dyte me baze mishin e viçit shume e pershtatshme per stinen e vjeshte-dimer, atehere kur edhe deshira per te gatuar shtohet me shume. E […]

View Recipe

 
Paella Valenciane

Paella Valenciane

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Origjina e Paellas, daton qe nga popujt e lashte te fshatrave te Valencias ne Spanje. Kur vinte ora e drekes, fshataret sillnin cdo gje qe kishin ne shtepi: oriz, mish, perime te ndryshme, dhe kur […]

View Recipe

 
Pilaf me pulë të marinuar

Pilaf me pulë të marinuar

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta + 30 minuta koha e marinimit të pulës

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje menyre shume e shijshme dhe e shendetshme e gatimit te pilafit me pulen, duke lene paksa menjane menyren tradicionale te gatimit te tyre ne furre. Presim […]

View Recipe

 
Patëllxhan të mbushur me oriz dhe mish të grirë (Papoutsakia)

Patëllxhan të mbushur me oriz dhe mish të grirë (Papoutsakia)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje pjate tipike mesdhetar, dhe nje menyre teper e shijshme per te gatuar patellxhanet. Provoni te mbushni ne te njejten menyre edhe kungulleshkat, rezultati do te jete […]

View Recipe