Oriz

Sallatë e ftohtë me oriz

Sallatë e ftohtë me oriz

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të orizit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Sallata e orizit eshte nje recete tipike verore e cila preferohet te konsumohet me shume neper piknike apo edhe thjesht kur nuk kemi deshire te rrime prane sobes duke gatuar me ore te tera. Eshte […]

View Recipe

 
Rizoto me çikore të kuqe dhe pançetë

Rizoto me çikore të kuqe dhe pançetë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta + 10 minuta koha e pushimit të rizotos

Veshtiresia: e thjeshtë

Çikorja e kuqe eshte nje varietet i bimes se çikores e cila ka nje shije paksa te hidhur nese e hani te pagatuar. Por ne kete rizoto, shija e saj e hidhur do te zhduket […]

View Recipe

 
Fasule në salcë pikante me mish të grirë

Fasule në salcë pikante me mish të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese do te pyesnim shqiptaret se cila eshte pjata e tyre e preferuar ne dimer, shumica me siguri do te thoshte: fasulet. Per kete arsye, ne po ju japim nje ide te re per menyren […]

View Recipe

 
Rizoto me lakër të kuqe

Rizoto me lakër të kuqe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta + 10 minuta koha e pushimit të rizotos

Veshtiresia: e thjeshtë

Sot po iu propozojme nje pjate tipike dimerore: rizoto me laker te kuqe, e cila pervecse ka nje shije teper te vecante, eshte edhe shume terheqese per tu pare. Pregatisim si fillim lengun e perimeve […]

View Recipe

 
Rizoto me argjinar dhe proshutë spek

Rizoto me argjinar dhe proshutë spek

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Rizoto me argjinar dhe speck eshte nje pjate e pare shume e vecante e cila keshillohet te pregatitet sidomos ne raste festash. Por mund te jete zgjidhja ideale edhe per ndonje darke mes miqsh, apo […]

View Recipe