Recetat sipas përbërësve

Biskota me miell orizi

Biskota me miell orizi

Sherbehet per: 10-15 persona

Koha e gatimit: 12 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje lloj tjeter biskotash, ato me miell orizi! Te lehta, te shijshme dhe mbi te gjitha teper te tretshme per personat qe kane probleme me stomakun, sepse ky miell nuk permban gluten. Keto biskota jane […]

View Recipe

 
Makarona spageti me limon në shportë alumini

Makarona spageti me limon në shportë alumini

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Duke shfletuar nje liber kuzhine kryesisht me receta italiane, me ra ne sy nje e tille ku perberesi kryesor ishte limoni. Dhe si gjithmone eksperimentet nuk mungojne, sidomos nqs behet fjale per nje pjate te […]

View Recipe

 
Tortë Tenerina

Tortë Tenerina

Sherbehet per: 8-10 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Nje tjeter recete italiane, kesaj here nga qyteti Ferrara, e pregatitur vetem me çokollate te zeze, veze dhe gjalp. Karakteristike e saj eshte se gjate pjekjes formon nje shtrese krokante ne siperfaqe nderkohe qe brenda […]

View Recipe

 
Makarona kaneloni me mish të grirë

Makarona kaneloni me mish të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo pjate e pare eshte padyshim teper e shijshme dhe shume kalorike. Per kete arsye nuk gjen vend te perhershem ne tavolinen time, por nuk te le asnjehere ne balte kur behet fjale per nje […]

View Recipe

 
Biskota me arrë kokosi

Biskota me arrë kokosi

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

 Per mua kjo eshte menyra me e mire per te shijuar arren e kokosit… keto biskota jane vertete nje mrekulli! Sa here qe i pregatis veshtire te mbetet ndonje brenda pak oresh. Me pak fjale […]

View Recipe