Patate

Patate te mbushura

Patate te mbushura

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Patatet e mbushura kane formen e barkave te vogla te mbushura sipas deshires me lloje te ndryshme djathi, proshute, perimesh etj. Ato perbejne nje garniture jo vetem te shijshme, por edhe te bukur ne pamje, […]

View Recipe

 
Patatina të bëra në shtëpi

Patatina të bëra në shtëpi

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Eshte e vertete qe eshte shume me e thjeshte te blejme nje pako patatina ne supermarket, sesa ti pregatisim vet duke shpenzuar pak kohe. Por receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte shume me […]

View Recipe

 
Rolè derri klasike me patate

Rolè derri klasike me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 20 minuta + 15 minuta koha e pushimit të rolèsë

Veshtiresia: mesatare

Rolèja e derrit me patate, eshte nje pjate e dyte klasike e cila serviret si ne raste festash, ashtu dhe kur keni miq per darke dhe doni te pregatisni diçka ndryshe nga e zakonshmja. Vendosim […]

View Recipe

 
Supe krem me presh dhe patate

Supe krem me presh dhe patate

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje supe kremoze, e shijshme dhe e ngrohte, e cila sjell gjithe delikatesen e kuzhines franceze. Shkrijme gjalpin ne nje tenxhere dhe shtojme qepen, preshin, selinon dhe hudhren, te gjitha keto te grira shume holle. […]

View Recipe

 
Makarona me patate dhe proshute

Makarona me patate dhe proshute

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Makaronat me patate dhe proshute, teorikisht jane nje pjate e pare shume e shijshme, por qe praktikisht mund te sherbejne edhe si pjate e dyte per shkak te perberesve paksa kalorik qe kane. Provoni te zevendesoni proshuten […]

View Recipe