Patate

Supë me patate dhe kungulleshka

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Me afrimin e ketyre diteve te ftohta, deshira per te konsumuar pjata te nxehta me leng, si gjelle apo supa te ndryshme shtohet se tepermi. Sot po ju propozojme kete supe te shijshme e cila […]

View Recipe

 
Pulë me patate në tigan

Pulë me patate në tigan

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: mesatare

Pula me patate mund te jete kombinimi me perfekt qe egziston midis mishit dhe nje garniture, per kete arsye gjen vend te perhershem ne tavolinat tona. Por sot, po ju rekomandojme nje menyre tjeter po […]

View Recipe

 
Supë me perime verore

Supë me perime verore

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa me perime eshte nje zgjidhje ideale per ditet e nxehta te veres, pasi mund te konsumohet si ne temperature ambjenti ashtu dhe e ftohte. Mund te shtoni te gjitha llojet e perimeve qe deshironi […]

View Recipe

 
Kofshë qengji me patate në furrë

Kofshë qengji me patate në furrë

Author:

Posted: 13 Prill, 2011

Ne dreken e Pashkeve nuk duhet te mungoje absolutisht mishi i qengjit, te cilin ne kete periudhe mund ta gjeni me lehtesisht dhe shume me te fresket. Receta qe po iu propozojme sot eshte klasike, […]

Read More

 
Merluc në furrë me patate, domate qershizë dhe ullinj

Merluc në furrë me patate, domate qershizë dhe ullinj

Author:

Posted: 5 Mars, 2011

Merluci eshte nje peshk shume i shijshem dhe teper i ushqyeshem sidomos per femijet pasi permban shume proteina dhe omega 3. Ndryshe nga menyra sesi gatuhet tradicionalisht si psh skuqja ne tigan me miell, provoni […]

Read More