Perime

Shakshuka (shakshouka)

Shakshuka (shakshouka)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Shakshuka, eshte nje gatim tipik i Lindjes se Mesme dhe Afrikes se Veriut, e perbere nga nje salce pikante me baze qepe, speca, domate dhe veze, e aromatizuar e gjitha me ereza tipike te ketyre […]

Lexo me shume

 
Tavë me pulë dhe patate aromatizuar me erëza mesdhetare

Tavë me pulë dhe patate aromatizuar me erëza mesdhetare

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 55 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Diten e diele, atehere kur teorikisht duhet te kemi me shume kohe per te gatuar dhe shijuar diçka ndryshe, atehere kur familja mblidhet e gjitha rreth tavolines, ne shtepine time ne fakt ndodh krejt e […]

Lexo me shume

 
Lakra brukseli me krem pana dhe djath të grirë

Lakra brukseli me krem pana dhe djath të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Lakrat e brukselit bejne pjese ne familjen e lakrave, dhe faktikisht ngjajne per nga pamja me nje laker te vogel ne miniature. Ato jane nje burim natyror I vitaminave K dhe B6 si dhe te […]

Lexo me shume

 
Si të gatuajm kungullin

Si të gatuajm kungullin

Sa receta ju vijne ndermend me perberesin kryesor kungullin? Per dike qe nuk eshte mesuar ta gatuaj shpesh, vetem ideja e pastrimit dhe e gatimit te tij mund te duket e veshtire! Por ja u […]

Lexo me shume

 
Lule kungulli të skuqura

Lule kungulli të skuqura

Sherbehet per: 4-5 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kerkoni nje antipaste te veçante per te filluar dreken apo darken me shije? Lulet e kungullit jane perfekte dhe shume te thjeshta per tu realizuar. Ta shohim bashke sesi pregatiten: I lajme mire lulet e […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.