Perime

Kus kus me perime

Kus kus me perime

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kus kusi me perime, eshte nje pjate e pare teper e shijshme dhe e shendetshme e cila mund te pregatitet me cdo lloj perimi qe ju pelqen apo ato qe jane te stines. Mund gjithashtu […]

View Recipe

 
Rolè me kungulleshka dhe patëllxhan të pjekur

Rolè me kungulleshka dhe patëllxhan të pjekur

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

E kishit menduar ndonjehere qe me patellxhanet dhe kungulleshkat mund te realizoheshin antipasta vertete te shijshme? Jane teper te thjeshta ne pregatitje, dhe gjeja me e mire: mund ti gatuani 1 dite perpara dhe ti […]

View Recipe

 
Makarona me brokoli dhe ullinj

Makarona me brokoli dhe ullinj

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pjata e meposhtme i pershtatet shume mire nje dite kur nuk keni mjaft kohe dhe deshire per te gatuar, pasi eshte teper e thjeshte dhe pak impenjative. Ziejme makaronat ne uje te kripur per egzaktesisht […]

View Recipe

 
Binjè me lakra Brukseli

Binjè me lakra Brukseli

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta + 30 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Provoni te pregatisni kete antipaste te shijshme e cila do ti jape nje shije komplet te veçante drekes suaj! Pastrojme lakrat e Brukselit duke i hequr fletet e jashtme te demtuara, i zhysim per pak […]

View Recipe

 

Makarona me salce brokoli

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje menyre shume e shijshme dhe e kendeshme e “fshehjes” se perimeve, ne menyre qe femijet tuaj te mos e kuptojne qe ndodhen aty. Ziejme fillimisht brokolit […]

View Recipe