Perime

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate sherben si shoqeruese mjaft e mire e recetave me baze mishi apo peshku. Eshte e thjeshte per tu pregatitur, e shendetshme, e shijshme dhe mund te konsumohet edhe si pjate kryesore per ata […]

View Recipe

 
Bizele me pançetë në tigan

Bizele me pançetë në tigan

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Bizelet ne tigan me pançeta jane nje garniture shume te shijshme per te shoqeruar pjatat e dyta te mishit apo peshkut, te skuqurat, per te aromatizuar makaronat apo orizin etj. Gjithashtu per shkak te shijes […]

View Recipe