Peshk

Makarona me peshk ton

Makarona me peshk ton

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Makaronat me peshk ton, jane nje recete klasike e kuzhines italiane, teper te thjeshta ne pregatitje dhe me nje rezultat final spektakolar. Mund ti shijoni edhe te ftohte, do te jene akoma dhe me te […]

View Recipe

 
Peshk salmon në zgarë me salcë mango dhe avokado

Peshk salmon në zgarë me salcë mango dhe avokado

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 5 minuta + 2-4 orë koha e marinimit të salmonit

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po iu paraqesim sot, perben nje pjate shume te veçante, e cila kombinon shijen e peshkut salmon te pasur me omega 3, dhe vitaminat C, fibrat dhe antioksidantet te gjendura ne salcen e […]

View Recipe

 
Tavë Krapi Shkodrane

Tavë Krapi Shkodrane

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tava e Krapit eshte nje pjate tradicionale peshku e qytetit te Shkodres, e cila ruhet me fanatizem nga qytetaret e tij. Origjina e kesaj recete daton qe me lindjen e pazarit te Shkodres ku guzhinieret […]

View Recipe

 
Lëng peshku

Lëng peshku

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Lengu i peshkut, teper i perdorshem ne kuzhine per pregatitjen e supave, rizotove, salcave etj, ka nje shije me te vertete te vecante dhe shume vlera ushqimore. Sekreti kryesor qendron ne freskine e peshkut, prandaj […]

View Recipe

 
Kotoleta merluci me kopër

Kotoleta merluci me kopër

Author:

Posted: 13 Mars, 2011

Kjo pjate e dyte e pregatitur me filetot e merlucit eshte nje alternative e shkelqyer per te shijuar kete lloj peshku te pasur me vlera ushqimore, sidomos nga femijet tane. Perberesit per 4 persona 4 […]

Read More