Peshk

Merluc në furrë me patate, domate qershizë dhe ullinj

Merluc në furrë me patate, domate qershizë dhe ullinj

Author:

Posted: 5 Mars, 2011

Merluci eshte nje peshk shume i shijshem dhe teper i ushqyeshem sidomos per femijet pasi permban shume proteina dhe omega 3. Ndryshe nga menyra sesi gatuhet tradicionalisht si psh skuqja ne tigan me miell, provoni […]

Read More

 
Sallatë me avokado dhe peshk ton

Sallatë me avokado dhe peshk ton

Author:

Posted: 17 Shkurt, 2011

Avokado eshte nje nga frutat me te pershtatshme per te shoqeruar pjata te sofistikuara peshku, apo edhe thjesht per te realizuar nje sallate me peshk ton, karkaleca, salmon te tymosur etj. Pervec kesaj, ne ju […]

Read More

 
Shkumë salmoni

Shkumë salmoni

Author:

Posted: 28 Dhjetor, 2010

Kjo salce kaq e shijshme mund te sherbeje mjaft mire per te mbushur binjè te kripura te cilat ne kete periudhe festash perbejne nje alternative shume te mire antipaste. Gjithashtu mund te mbushni vol au […]

Read More

 
Kungulleshka te mbushura me ton

Kungulleshka te mbushura me ton

Author:

Posted: 30 Shtator, 2010

Sot po iu propozojme kungulleshkat e mbushura me ton, nje recete shume verore e cila bashkon ne nje pjate te vetme peshkun dhe perimet. Perberesit per 4 persona 6 kungulleshka mesatare 400gr domate te qeruara […]

Read More

 
Oktapod në verë të kuqe

Oktapod në verë të kuqe

Author:

Posted: 23 Shtator, 2010

Oktapodi ne vere te kuqe nuk eshte thjesht nje pjate e dyte peshku, gjithashtu mund te konsumohet i ftohte si sallate apo per te pregatitur brusketa te shijshme. Nje version tjeter eshte ta perdorim si […]

Read More