Pulë

Tavë me pulë dhe perime

Tavë me pulë dhe perime

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Doni te pregatisni nje recete super te thjeshte ne vetem 1 ore? Te pjekur ne furre dhe jo te skuqur? Ja sesi: Parangrohim furren ne 200C. Ne nje qese plastike hedhim miellin, kripe, rigoni dhe piper […]

View Recipe

 
Fileto pule me salcë mustarde

Fileto pule me salcë mustarde

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta me poshte eshte nje menyre shume e shijshme per te gatuar fileto pule kremoze dhe pak pikante ne vetem 30 minuta. Ja sesi: Ndajme gjokset e pules ne dy fileto pule, duke formuar ne […]

View Recipe

 
Kubik pule me pançetë dhe bizele

Kubik pule me pançetë dhe bizele

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: shume e thjeshte

Kete recete ma serviren ne nje dreke familjare dhe normalisht nuk mund te rrija pa e kerkuar menyren sesi pregatitej. Eshte fare e thjeshte dhe eshte gati ne vetem 20 minuta! Kini parasysh qe nese […]

View Recipe

 
Supë krem me pulë

Supë krem me pulë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa krem me pule eshte nje pjate e pare shume e lehte ne pregatitje e cila i permban te gjitha vlerat ushqimore. Mund tja servirim fare mire edhe femijeve duke zevendesuar panen e kuzhines me […]

View Recipe

 
Fileto pule me salcë soje

Fileto pule me salcë soje

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Doni te gatuani dicka pak me te sofistikuar se thjesht nje fileto pule ne zgare ose te skuqur? Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte teper e shijshme pervecse edhe dietike, e cila mund […]

View Recipe