Pulë

Supë me vezë dhe limon

Supë me vezë dhe limon

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Supa me oriz, veze dhe limon, aq e njohur nga te gjithe shqiptaret, ne te vertete ka origjine greke. Emri i saj origjinal eshte Avgolemono e cila do te thote pikerisht veze dhe limon. Kjo […]

View Recipe

 

Pulë me arra (lëng zogu)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje recete shume e thjeshte per te gatuar pulen, sherbyer mbi nje salce te trashe me baze arrash. Ne vend te pules mund te perdorim edhe mishin e vicit i cili i jep […]

View Recipe