Sallatë

Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)

Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shume e thjeshte

Sallaten me laker te bardhe te prere holle dhe karrota, bashkuar me nje salce qe nuk dija ta specifikoja se çfare ishte, e kam provuar disa kohe me pare ne Kroaci. Pas disa kerkimeve, mesova […]

Lexo me shume

 
Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur

Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur

Autori:

Postuar: 25 Tetor, 2017

Sallata me ullinj, presh dhe limona nuk mungon ne asnje vakt ne dimer ne shtepine e mamase sime, e cila i pregatit çdo vit vet ullinjte! Mund te pregatitet me limona, portokalle, ose nje kombinim […]

Read More

 
Sallatë me patate të vogla dhe arra

Sallatë me patate të vogla dhe arra

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Provoni ta pregatisni kete sallate te rafinuar per festa te veçanta si shoqeruese te mishit. I pjekim arrat ne nje tigan ne zjarr te ulet derisa te marrin ngjyre te lehte nga te gjitha anet. […]

Lexo me shume

 
Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sherbehet per: 6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje sallate me ngjyra dhe shije fantastike; provoni ta servirni naten e Viti te Ri apo te Krishtlindjes. I qerojme mandarinat dhe i presim horizontalisht ne tre pjese. Ndajme pergjysme avokadot, i heqim berthamen e […]

Lexo me shume

 
Sallatë me domate dhe kastraveca

Sallatë me domate dhe kastraveca

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje recete tradicionale e servirur kudo ne Shqiperi. Zakonisht sallata ka vetem domate, kastraveca dhe qepe, ndersa perberesit e tjere i shtohen sipas deshires.   Ne nje tas per sallate bashkojme domatet, kastravecin, […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.