Post Tagged with: "Antipasta te ngrohta"

Antipasta të ndryshme me polenta

Antipasta të ndryshme me polenta

Sherbehet per: 12 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Ne vend te brusketava te zakonshme, provoni te pregatisni antipasta te ndryshme me baze polenta, te cilat do ti jape nje tjeter shije tavolines suaj te festave! Nese nuk dini nga t’ja filloni, lexoni ne fillim: Si […]

View Recipe

 
Cordon bleu me kungulleshka

Cordon bleu me kungulleshka

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese thua kungulleshka, menjehere te vijne ne mendje me dhjetra receta te thjeshta te pregatitura me kete perim delikat ne shije. Shtojini edhe kete me poshte: Ndajme ne menyre gjatesore kungulleshkat ne dy pjese te […]

View Recipe

 
Fole patatesh me kërpudha

Fole patatesh me kërpudha

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Receta me poshte: Ne nje tigan te thelle kaverdisim ne vaj ulliri hudhrat, shtojme kerpudhat, i vendosim kapakun dhe ulim zjarrin duke i lene kerpudhat te gatuhen per rreth 40 minuta. Shtojme uje here pas […]

View Recipe