Post Tagged with: "Biskota Krishtlindjesh"

Biskota me arra

Biskota me arra

Koha e gatimit: 20 minuta + 3 orë koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Keto biskota, qe zakonisht gatuhen per festen e Krishtlindjes, jane shume te shkrifta dhe me nje shije fantastike. Mos harroni qe pasi ti keni gatuar dhe pasi te jene ftohur plotesisht, t’i vendosni ne nje […]

View Recipe

 
Biskota të rrudhosura me çokollatë

Biskota të rrudhosura me çokollatë

Koha e gatimit: 10 minuta + koha e qëndrimit të brumit gjithë natën në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Biskotat qe po ju parqesim me poshte, te cilat nga forma ngjajne shume me kurabijet me gjalp, mund te pregatiten ne cdo periudhe te vitit, megjithese ideale jane ne raste festash. Shkrijme ne banjomari çokollaten […]

View Recipe

 
Biskota Krishtlindjesh me xhinxher

Biskota Krishtlindjesh me xhinxher

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Receta qe po iu paraqesim me poshte, eshte nje pregatitje tipike e vendeve te Amerikes dhe Europes se Veriut e cila gatuhet me shpesh me rastin e festes se Krishtlindjes. Sipas tradites se ketyre vendeve, […]

View Recipe

 
Kurabije me gjalp

Kurabije me gjalp

Koha e gatimit: 15 minuta + 1-2 orë koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Nje nga dhuratat e shumta qe behen per festat e fundvitit, jane edhe biskotat e bera ne shtepi te paketuara ne menyre te kendeshme (per kete do te flasim ne nje postim tjeter), te cilat […]

View Recipe

 
Biskota me mjaltë dhe arra (melomakarona)

Biskota me mjaltë dhe arra (melomakarona)

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Melomakaronat jane biskota tradicionale greke me arra dhe mjalte te cilat pregatiten vecanerisht me rastin e festes se Krishtlindjes. Nese deshironi te realizoni nje dreke apo darke me receta tradicionale te ketij vendi, sigurisht qe […]

View Recipe