Post Tagged with: "Makarona furre"

Makarona furre me mish të grirë

Makarona furre me mish të grirë

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Sot po iu servirim nje recete klasike te makaronave ne furre, por qe nuk del kurre jashte mode edhe pse alternativat mund te jene te shumta. Nese doni te kurseni kohe, mund ta pregatisni per […]

View Recipe

 
Makarona furre siçiliane (me patëllxhan)

Makarona furre siçiliane (me patëllxhan)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo pjate tipike siciliane eshte vertete shume e shijshme, por gjithashu edhe e rende nga pikepamja kalorike. Prandaj nese mendoni ta servirni per ndonje vakt, ose reduktoni sasine per cdo person, ose sherbeheni si pjate […]

View Recipe

 
Pastiço me djath të bardhë

Pastiço me djath të bardhë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Pastiço me djath eshte nje nga gatimet me te njohura ne vendin tone, edhe pse origjina e saj e vertete nuk dihet ende. Shume e thjeshte per tu pregatitur dhe e pershtatshme ne keto dite […]

View Recipe

 

Jufka dibre me pulë

Author:

Posted: 1 Korrik, 2010

Kjo recete ben pjese tek ato receta tradicionale shqiptare te cilat ndonjehere mbesin ne harrese. Te perdorura shume ne Diber, jufkat jane makarona artizanale te pregatitura vetem me miell, veze dhe qumesht. Receta e meposhtme […]

Read More