Post Tagged with: "Receta me avokado"

Pite e mbushur me fileto pule

Pite e mbushur me fileto pule

Sherbehet per: 1 person

Veshtiresia: shume e thjeshte

Nese deshironi nje vakt te shijshem, por nuk keni shume deshire te gatuani, pitet e mbushura jane pikerisht ato qe ju duhen! Mund ta mbushni brenda me çfare te deshironi, por e rendesishme eshte te […]

View Recipe

 
Takos të shpejtë

Takos të shpejtë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese ju pelqen kuzhina meksikane apo ajo tex-mex, mos e lini pa provuar kete recete te shijshme dhe shume te thjesht per tu pregatitur. Tako (taco) eshte nje pjate tipike meksikane e perbere nga nje […]

View Recipe

 
Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sherbehet per: 6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje sallate me ngjyra dhe shije fantastike; provoni ta servirni naten e Viti te Ri apo te Krishtlindjes. I qerojme mandarinat dhe i presim horizontalisht ne tre pjese. Ndajme pergjysme avokadot, i heqim berthamen e […]

View Recipe

 
Antipastë meksikane

Antipastë meksikane

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Nje antipaste e shijshme e ngjashme me salcen guakamole, me tipiken e kuzhines tex-mex. Paraqitja e kesaj recete eshte me e bukur, me praktike (pasi serviret ne gota te vecanta per çdo person), dhe eshte […]

View Recipe

 
Peshk salmon në zgarë me salcë mango dhe avokado

Peshk salmon në zgarë me salcë mango dhe avokado

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 5 minuta + 2-4 orë koha e marinimit të salmonit

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po iu paraqesim sot, perben nje pjate shume te veçante, e cila kombinon shijen e peshkut salmon te pasur me omega 3, dhe vitaminat C, fibrat dhe antioksidantet te gjendura ne salcen e […]

View Recipe