Post Tagged with: "Receta me bajame"

Tortë Kapreze

Tortë Kapreze

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Torta kaprese eshte nje embelsire me baze çokollaten e zeze dhe bajamet. Kombinimi i ketyre dy perberesve te shijshem e ben ideale per tu konsumuar per zemer apo mengjes. Mund ta ktheni edhe ne nje […]

View Recipe

 
Pesto me domate të thara dhe bajame

Pesto me domate të thara dhe bajame

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje variant teper i veçante i Pestos Gjenovez, asaj me borzilok, djath te grire Parmixhano, stika pishe dhe vaj ulliri ekstra te virgjer. Provojeni te shoqeruar me Makarona  ose per te lyer buken e thekur. […]

View Recipe

 
Qumësht bajamesh i bërë në shtëpi

Qumësht bajamesh i bërë në shtëpi

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese ju ka shkuar qofte edhe nje here ndermend te pregatisni qumeshtin e bajameve ne shtepi, por nuk dini sesi, ndiqni receten tone me poshte! Perberesit jane te thjeshte: uje, bajame dhe mjalt per ta […]

View Recipe

 
Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keta kek te vegjel me karrota dhe bajame, jane nje alternative shume e shijshme dhe e shendetshme per mengjes te cilat mund t’ja servirni te gjitheve, por mbi te gjitha femijeve tuaj. Si fillim, grijme […]

View Recipe

 
Amareta të buta me bajame

Amareta të buta me bajame

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Amaretat e buta me bajame jane nje recete shume e thjeshte e cila mund te realizohet nga kushdo, edhe nga ata qe jane fillestar ne kuzhine. Ju nevojiten pak perberes dhe vetem 30 minuta (koha […]

View Recipe