Post Tagged with: "Receta me banane"

Kek me banane dhe musli

Kek me banane dhe musli

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Autoresia e ketij keku i perket mikes time Enit, e cila gjithmone pregatit embelsira dhe gatime te tjera sa me te shendetshme dhe padyshim te shijshme. Sapo pashe foton e ketij keku ne Instagramin e […]

View Recipe

 
Plumcake me banane

Plumcake me banane

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Ju ndodh shpesh qe bananet ne shporten e frutave t’ju nxihen e zbuten? Mos guxoni ti hidhni! Pregatisni nje kek me banane i cili eshte ideal per mengjes, dhe e gjithe shtepia do te mbushet […]

View Recipe

 
Banana split

Banana split

Sherbehet per: 1 person

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Banana split eshte nje recete teper e thjeshte e kuzhines amerikane e cila perbehet nga banane dhe akullore zbukuruar me shurup çokollate, lajthi te copetuara dhe krem pana te rrahur. Presim bananen per se gjati, […]

View Recipe

 
Puding me vanilje, banane dhe biskota

Puding me vanilje, banane dhe biskota

Koha e gatimit: 20 minuta + 2-3 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Pudingu me vanilje, banane dhe biskota, eshte nje embelsire shume e thjeshte e cila i pershtatet te gjitha stineve, moshave dhe preferencave. Pudingu pregatitet me perberes qe normalisht i kemi cdo dite ne shtepi si […]

View Recipe

 
Mafins me banane dhe copëza çokollate

Mafins me banane dhe copëza çokollate

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keta kek te vegjel, jane ideal per tu konsumuar ne mengjes, ne zemer apo ne cdo moment te dites ne te cilin keni uri. Mund t’ia jepni me vete edhe femijeve tuaj per pushimin e […]

View Recipe