Post Tagged with: "Receta me bizele"

Gjellë me bizele, patate dhe karrota

Gjellë me bizele, patate dhe karrota

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Per nga shija kjo gjelle te kujton pranveren… bizelet e sapodala, te vogla, te cilat shoqerohen mrekullisht me patatet dhe karrotat dhe aromatizohen me koper te fresket. Kur eshte sezoni i tyre, une ble 5 […]

View Recipe

 
Supë krem me bizele dhe mente

Supë krem me bizele dhe mente

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15-30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje supe verore shume e thjeshte per tu pregatitur… copezat e vogla te proshutes ose mishit te tymosur i japin nje shije fantastike! Ne nje tenxhere ziejme ujin me kripe, shtojme gjethet e mentes dhe […]

View Recipe

 
Kubik pule me pançetë dhe bizele

Kubik pule me pançetë dhe bizele

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: shume e thjeshte

Kete recete ma serviren ne nje dreke familjare dhe normalisht nuk mund te rrija pa e kerkuar menyren sesi pregatitej. Eshte fare e thjeshte dhe eshte gati ne vetem 20 minuta! Kini parasysh qe nese […]

View Recipe

 
Supe me bishtajore

Supe me bishtajore

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë + 1 natë qëndrimi në ujë të ftohtë

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa me bishtajore, eshte nje pjate e pare shume e thjesht per tu pregatitur dhe me vlera te larta ushqyese. Mund te konsumohet e nxehte ne ditet e ftohta te dimrit, apo ne temperature ambjenti […]

View Recipe

 
Sallatë e ftohtë me oriz

Sallatë e ftohtë me oriz

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të orizit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Sallata e orizit eshte nje recete tipike verore e cila preferohet te konsumohet me shume neper piknike apo edhe thjesht kur nuk kemi deshire te rrime prane sobes duke gatuar me ore te tera. Eshte […]

View Recipe