Post Tagged with: "Receta me çokollatë"

Kek me çokollatë të zezë dhe arrë kokosi

Kek me çokollatë të zezë dhe arrë kokosi

Sherbehet per: 8-10 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Veshtire te gjeni nje kombinim me perfekt se ai i çokollates se zeze me arren e kokosit. Dhe veshtire te gjeni nje embelsire qe pregatitet ne vetem 10 minuta! Keku qe do tju propozojme sot […]

View Recipe

 
Tortë Kapreze

Tortë Kapreze

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Torta kaprese eshte nje embelsire me baze çokollaten e zeze dhe bajamet. Kombinimi i ketyre dy perberesve te shijshem e ben ideale per tu konsumuar per zemer apo mengjes. Mund ta ktheni edhe ne nje […]

View Recipe

 
Semifreddo me çokollatë të zezë (ëmbelsirë e ftohtë)

Semifreddo me çokollatë të zezë (ëmbelsirë e ftohtë)

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 20 minuta + 12 ore ne akull

Veshtiresia: mesatare

Semifreddo-n per here te pare e kam provuar kete vere ne restorantin Living ne Tirane. Ishte diçka midis kremit dhe akullores, por me nje shije fantastike qe te shkrinte ne goje. Ne teori receta eshte […]

View Recipe

 
Kek me çokollatë të zezë dhe vaj ulliri (pa miell)

Kek me çokollatë të zezë dhe vaj ulliri (pa miell)

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: e thjeshte

Kombinimi I çokollates se zeze me vajin e ullirit mund te tingelloj pak cuditshem ne fillim, por ju siguroj qe ne shije te dyja shkojne mrekullisht mire. Edhe nese perdorim nje vaj ulliri ekstra te […]

View Recipe

 
Brownies me kungull dhe çokollatë

Brownies me kungull dhe çokollatë

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje devijim i embel nga receta klasike e Brownit me çokollate! Nese nuk e keni provuar me pare kombinimin midis kungullit dhe çokollates jepini nje shans kesaj recete vjeshtore te pregatitur nga Ballakumja dhe ju sigurojme qe […]

View Recipe