Post Tagged with: "Receta me çokollatë"

Krem Nutela e bërë në shtëpi

Krem Nutela e bërë në shtëpi

Veshtiresia: e thjeshtë

:sq–>Nese edhe ju (ashtu si une) nuk e çoni me shume se nje jave kavanozin e Nuteles, atehere jeni duke lexuar receten e duhur! Kombinimi i lajthive te pjekura me çokollaten e zeze te nje […]

View Recipe

 
Mafins me çokollatë

Mafins me çokollatë

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Mafin me çokollate, jane nje tjeter variant i shijshem i mafins me copeza çokollate te cilat mund te serviren ne çdo moment dhe per te gjithe! Pregatitja e mafin me çokollate eshte teper e thjeshte: […]

View Recipe

 
Tortë me nutela dhe çokollatë të bardhë

Tortë me nutela dhe çokollatë të bardhë

Author:

Posted: 2 Mars, 2014

Per te gjithe adhuruesit e nuteles, po ju paraqesim receten e nje torte me te vertete te shijshme e cila sapo te pregatitet, nuk do rezistoje gjate ne kuzhinen tuaj!Pregatisim kremin e pastiçerise sipas recetes […]

Read More

 
Tortë me çokollatë dhe krem me qershi

Tortë me çokollatë dhe krem me qershi

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 50 minuta + 3 orë koha e qëndrimit në frigorifer + 4 orë koha e qëndrimit në temperaturë ambjenti

Veshtiresia: mesatare

Muajt maj-qershor jane ato kur qershite arrijne kulmin e pjekies se tyre, prandaj po ju servirim nje recete teper te veçante perpara se mos ta gjejme me ne treg kete frute. Kjo torte ngjan paksa […]

View Recipe

 
Ananas me salcë portokalli dhe çokollate

Ananas me salcë portokalli dhe çokollate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 5 minuta + koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Nje embelsire vertet e thjeshte, por me nje shije teper te veçante e cila pregatitet ne me pak se gjysme ore. Pjekim ne nje tigan te vogel lajthit dhe me pas i ndajme ne copa […]

View Recipe