Post Tagged with: "Receta me çokollatë"

Tortë me çokollatë

Tortë me çokollatë

Koha e gatimit: rreth 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Receta e tortes me çokollate e paraqitur me poshte, rekomandohet te pregatitet kryesisht ne raste festash pasi realisht kerkon pak kohe. Por, rezultati final do ti lere te gjithe te ftuarit tuaj me pjaten perpara […]

View Recipe

 
Biskota me kakao dhe çokollatë të bardhë

Biskota me kakao dhe çokollatë të bardhë

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, bashkon shijen e forte te kakaos me ate delikate te çokollates se bardhe, te cilat i bejne keto biskota perfekte per tu shijuar ne mengjes bashke me nje […]

View Recipe

 
Luleshtrydhe në krem çokollate

Luleshtrydhe në krem çokollate

Sherbehet per: 2 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + koha e ngrirjes së çokollatës

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kjo eshte nje menyre shume e embel dhe delikate per te perfunduar nje darke romantike, prandaj kete recete ju a keshillojme ta pregatisni darken e Shen Valentinit. Per pregatitjen e kesaj recete, ndajme çokollaten ne […]

View Recipe

 
Kremi ganash (ganache)

Kremi ganash (ganache)

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

(torte e lyer me kremin ganash dhe e zbukuruar me arra) Kremi ganash eshte nje krem me origjine franceze i cili pregatitet duke perziere panen e lengshme per embelsira te nxehte dhe cokollaten e grire […]

View Recipe

 
Trungu i Krishtlindjes (Bûche de Noël)

Trungu i Krishtlindjes (Bûche de Noël)

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + 1 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e vështirë

Trungu i Krishtlindjes, eshte nje embelsire tipike Franceze e cila pregatitet ne prag Krishtlindjes dhe ka nje histori mjaft interesante: ne vendet e Europes Veriore, pjesa me e gjere e trungut te pemes, pritej nga […]

View Recipe