Post Tagged with: "Receta me dardhë"

Kek me dardha pa yndyrë

Kek me dardha pa yndyrë

Author:

Posted: 16 Janar, 2018

Kete recete e pashe ne nje nga programet televizive te Benedetta Parodi-t e cila me fare pak perberes dhe ne vetem 5 minuta, pregatiti brumin e nje keku te lehte, e per me teper pa […]

Read More

 
Shportëza proshute krokante me krem djathi dhe dardha

Shportëza proshute krokante me krem djathi dhe dardha

Sherbehet per: 10 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo recete eshte nje antipaste shume e shijshme dhe e rafinuar e cila i pershtatet shume mire si nje feste, ashtu dhe nje darke midis miqsh. Veshim 10 forma per muffin me nga dy feta […]

View Recipe

 
Sallatë me rukola (rradhiqe), dardhë, grana dhe arra

Sallatë me rukola (rradhiqe), dardhë, grana dhe arra

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Sallata me rukola, dardhe, grana dhe arra eshte nje sallate tipike festive, shijet e se ciles harmonizohen ne menyre te shkelqyer me njera tjetren; shija pikante e rukoles, ajo e embel dhe delikate e dardhes […]

View Recipe