Post Tagged with: "Receta me djath filadelfia"

Role buke me proshute dhe djath filadelfia

Role buke me proshute dhe djath filadelfia

Sherbehet per: 6-8 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Rolète e bukes jane nje antipaste shume e thjesht per tu pregatitur dhe mjaft dekorative te cilat mund te serviren ne çdo feste, per shembull ne ditelindjen e femijeve tuaj. Mund ti mbushni brenda me çfare te deshironi […]

View Recipe

 
Kubik pule kremozë me djath filadelfia

Kubik pule kremozë me djath filadelfia

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje recete kremoze dhe e shijshme, e cila bashkon dy shije delikate: mishin e bardhe te pules me kremin e djathit filadelfia! Lajme gjoksin e pules nen uje te ftohte te rrjedhshem dhe e presim […]

View Recipe

 
Tiramisù dietike (pa vezë dhe maskarpone)

Tiramisù dietike (pa vezë dhe maskarpone)

Sherbehet per: 8 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Jeni ne diete por nuk doni te hiqni dore nga embelsirat? Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte shume me e lehte (me rreth 200 kalori me pak) sesa Tiramisuja klasike. Menyra e pregatitjes eshte […]

View Recipe

 
Tortë djathi (cheesecake) me luleshtrydhe

Tortë djathi (cheesecake) me luleshtrydhe

Sherbehet per: 10-12 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kete torte e pregatita per te festuar 3 mujorin e djalit tim, te cilit çdo muaj po i pregatis nga nje torte te ndryshme! Eshte fantastike, teper e thjeshte dhe mbi te gjitha mund te […]

View Recipe

 
Pako e Krishtlindjes prej djathi

Pako e Krishtlindjes prej djathi

Sherbehet per: 4-6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje antipaste e shijshme e cila do ta bej Krishtlindjen tuaj me festive dhe te veçante. Bashkojme djathin filadelfia me kopren, hudhren dhe kripen duke e punuar mire me pirun derisa te zbutet. Lajme mire […]

View Recipe