Post Tagged with: "Receta me djath gorgonxola"

Rizoto me katër djathëra

Rizoto me katër djathëra

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta + 5 minuta koha e pushimit të rizotos

Veshtiresia: e thjeshtë

Per adhuruesit e djathit, ky rizoto eshte fantastik dhe shume i thjesht ne pregatitje. Mund te zevendesoni djatherat qe ne ju kemi sugjeruar me poshte me ato qe ju pelqejne me shume ose arrini te […]

View Recipe

 
Kungulleshka tringjyrëshe

Kungulleshka tringjyrëshe

Koha e gatimit: 7 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Nje antipaste shumengjyreshe per te gjithe ata qe nuk duan te heqin dore nga linjat, pervecse te shijojne ushqimin e mire ne festat e fundvitit. Presim si fillim kungulleshkat ne feta te trasha rreth 2cm. […]

View Recipe

 
Sallatë me hurma, djath gorgonxola dhe rukola

Sallatë me hurma, djath gorgonxola dhe rukola

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Shijoni kete sallate te veçante me frutin kryesor te muajit te nentorit: hurmen! Pastrojme si fillim rukolen duke e lare dhe thare shume mire. Qerojme hurmen dhe e presim ne feta shume te holla. Ndajme […]

View Recipe

 
Zemër selinoje me krem djathi

Zemër selinoje me krem djathi

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Shijojeni kete recete ne nje dreke festive mes miqsh duke i shtuar tavolines suaj nje shije mjaft te veçante. Pastrojme mire deget e selinose, heqim me majen e nje thike te mprehte fijet e trasha […]

View Recipe