Post Tagged with: "Receta me djath mocarela"

Rolè me kungulleshka dhe patëllxhan të pjekur

Rolè me kungulleshka dhe patëllxhan të pjekur

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

E kishit menduar ndonjehere qe me patellxhanet dhe kungulleshkat mund te realizoheshin antipasta vertete te shijshme? Jane teper te thjeshta ne pregatitje, dhe gjeja me e mire: mund ti gatuani 1 dite perpara dhe ti […]

View Recipe

 
Tortë krepesh me perime

Tortë krepesh me perime

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 2 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo antipaste e cila kerkon pak kohe ne pregatitje, rekomandohet te gatuhet ne raste festash si per shembull nje ditelindje, apo festat e fundvitit. Me pak miremenaxhim te kohes, nuk do te jete shume e […]

View Recipe

 
Pica të vogla me djath filadelfia

Pica të vogla me djath filadelfia

Koha e gatimit: 15 minuta + 20 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Picat me filadelfia, pregatiten ne vetem 30 minuta dhe jane zgjidhja ideale nese keni te ftuar per darke dhe doni te pregatisni antipasta te vogla, por te shijshme. Vendosim ne mikser djathin filadelfia, miellin, gjalpin […]

View Recipe

 
Makarona furre siçiliane (me patëllxhan)

Makarona furre siçiliane (me patëllxhan)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo pjate tipike siciliane eshte vertete shume e shijshme, por gjithashu edhe e rende nga pikepamja kalorike. Prandaj nese mendoni ta servirni per ndonje vakt, ose reduktoni sasine per cdo person, ose sherbeheni si pjate […]

View Recipe

 
Rizoto me argjinar dhe proshutë spek

Rizoto me argjinar dhe proshutë spek

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Rizoto me argjinar dhe speck eshte nje pjate e pare shume e vecante e cila keshillohet te pregatitet sidomos ne raste festash. Por mund te jete zgjidhja ideale edhe per ndonje darke mes miqsh, apo […]

View Recipe