Post Tagged with: "Receta me domate qershizë"

Domate qershizë të mbushura

Domate qershizë të mbushura

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Domatet e vogla, ose ndryshe domatet qershize, perveçse mund te shijohen ne sallate apo te gatuhen me makarona, mish e peshk, mund edhe te mbushen me salca te ndryshme e te piqen ne furre. Nuk […]

View Recipe

 
Kungulleshka tringjyrëshe

Kungulleshka tringjyrëshe

Koha e gatimit: 7 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Nje antipaste shumengjyreshe per te gjithe ata qe nuk duan te heqin dore nga linjat, pervecse te shijojne ushqimin e mire ne festat e fundvitit. Presim si fillim kungulleshkat ne feta te trasha rreth 2cm. […]

View Recipe

 
Makarona me rikota dhe domate qershizë

Makarona me rikota dhe domate qershizë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje pjate tipike verore me shije sa klasike, aq edhe te veçante. Ziejme makaronat e shkurtra ne uje me kripe per egzaktesisht kohen e treguar ne konfeksion, […]

View Recipe

 
Merluc në furrë me patate, domate qershizë dhe ullinj

Merluc në furrë me patate, domate qershizë dhe ullinj

Author:

Posted: 5 Mars, 2011

Merluci eshte nje peshk shume i shijshem dhe teper i ushqyeshem sidomos per femijet pasi permban shume proteina dhe omega 3. Ndryshe nga menyra sesi gatuhet tradicionalisht si psh skuqja ne tigan me miell, provoni […]

Read More

 
Sallatë me avokado dhe peshk ton

Sallatë me avokado dhe peshk ton

Author:

Posted: 17 Shkurt, 2011

Avokado eshte nje nga frutat me te pershtatshme per te shoqeruar pjata te sofistikuara peshku, apo edhe thjesht per te realizuar nje sallate me peshk ton, karkaleca, salmon te tymosur etj. Pervec kesaj, ne ju […]

Read More